Nowe technologie w domu

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że życie wielu pań domu stało się łatwiejsze, gdy do ich domu wkradły się sprzęty, które wyręczają je w niektórych czynnościach. Trzeba zdawać sobie sprawę, że nowe technologie to nie tylko lepsza i szybsza produkcja w fabrykach, ale również automatyzacja i usprawnianie prac domowych.

Coś, co zajmowało kiedyś godziny, obecnie trwa o wiele krócej, a do tego wykonuje się prawie samo. Wystarczy przypomnieć sobie, jak kiedyś wyglądał proces prania, a jak zrobienie prania wygląda obecnie. Czas nie tylko został skrócony, ale również zastosowane nowe technologie sprawiły, że zrobienie prania ogranicza się do wsypania odpowiednich detergentów i wybrania programu, który robi pranie za nas.

Podobny wpływ nowe technologie miały na zmywanie naczyń i automatyzację tego powtarzającego się procesu. Z czynności, która przy wieloosobowej rodzinie mogła zajmować godzinę lub więcej dziennie, stworzono czynność, która ogranicza się do kilku minut poświęconych na załadowanie brudnych naczyń i wyjęcie czystych.