Docieplenia budynków

Zalety ocieplenia budynków mieszkalnych

Wiele osób zastanawia się, jakie są zalety ocieplania budynków mieszkalnych. Z reguły nie mają one pojęcia, jak wielkie straty przynoszą nieocieplone budynki w okresie zimowym. Okazuje się, że w okresie od października do kwietnia, brak ocieplenia może spowodować aż 50% straty ciepła. Generuje to ogromne koszty, które właściciele takich budynków muszą ponosić.

5 zalet ocieplonego budynku

Zastanawiasz się, czy jesienią lub wiosną rozpocząć ocieplanie swojej nieruchomości. Poniżej przedstawiamy aż 5 zalet, które powinny przekonać Cię do zrobienia tego ważnego kroku i ocieplenia domu.

  • Odporność na zawilgocenia. Jeśli wybierzesz metodę lekka mokra z wykorzystaniem styropianu, to będziesz mieć pewność, że po ulewnym deszczu całość bardzo szybko wyschnie i nie będzie gromadzić wody.
  • Izolacja dźwiękowa. Mieszkasz obok ruchliwej ulicy? W takim razie z ulgą przyjmiesz wiadomość, że po wykonaniu ocieplenia w domu zrobi się o wiele ciszej. Bardzo długo uważano, że dźwięki z zewnątrz docierają do domu wyłącznie przez okna. Okazuje się jednak, że brak izolacji termicznej również miał na to spory wpływ.
  • Niższe koszty ogrzewania. Wykonanie docieplenia budynków Kraków zmniejszy Twoje rachunki za ogrzewanie nawet o 40%!
  • Elegancki wygląd. Wykonanie ocieplenia wiąże się również z położeniem tynków i ich malowaniem, a to ma bezpośredni wpływ na wygląd elewacji. Ocieplony dom z wykonaną elewacją zawsze prezentuje się okazale.
  • Utrzymywanie chłodu latem. Oprócz niższych kosztów ogrzewania zimą ocieplenie budynków ma inną zaletę, którą jest izolacja przed nagrzewaniem się budynku. Oczywiście nie działa ona jak typowa klimatyzacja, ale różnica może być zauważalna.

Czym wykonuje się docieplenia budynków Kraków, Niepołomice, Wieliczka ?

Aby uzyskać trwałą i skuteczną izolację termiczną wykorzystuje się płyty styropianowe lub wełnę mineralną. Bardzo często, aby ocieplić poddasze, wykorzystuje się natrysk z pianki poliuretanowej. Tak wykonane ocieplenie, pozwala zredukować straty ciepła do minimum. Ma to ogromny wpływ na zmniejszenie kosztów ogrzewania.