Budownictwo – biznes, który daje zarobić..

Budownictwo to jedna z dziedzin, która w ciągu kilkudziesięciu lat niesłychanie się rozwinęła. Zmieniły się materiały, które są wykorzystywane do budowy budynków i technika, która bardzo się rozwinęła i sprawiła, że budowa trwa o wiele krócej niż 20 czy 30 lat temu. Głównym celem budownictwa jest wznoszenie nowych obiektów i jest to widoczne zarówno w miastach, gdzie powstaje wiele apartamentowców i bloków mieszkalnych, ale również na wsiach, gdzie buduje się coraz więcej domów.

Budownictwo studia
Osoby, które planują na poważnie związać swoją przyszłość z budownictwem, bardzo często wybierają studia w tymże kierunku. Decydując się na studia I stopnia, absolwent uzyskuje tytuł inżyniera, a po II stopniu studiów magistra. Choć wiedza nabywana w okresie studiów jest ogromnie ważna i potrzebna, nie rzutuje ona na możliwość lub brak możliwości założenia własnej firmy budowlanej. Jednak wiedza nabyta na studiach, pozwoli na uniknięcie pomyłek i przede wszystkim pozwoli na poznania prawa budowlanego, którego przestrzeganie jest ogromnie ważne.

Budowa domów
Mniejsze firmy budowlane najczęściej zajmują się budową domów. Jest to związane głównie z liczbą pracowników potrzebnych do wykonania danego projektu. Poza tym budowa domu jednorodzinnego zajmuje mniej czasu i jest mniej problematyczna niż budowa rozległego biurowca. Ponadto więcej osób chce budować domy jednorodzinne niż ogromne budynki będącymi hotelami, siedzibami firm czy innych instytucji. Dlatego też bardzo dużo firm budowlanych zajmuje się wyłącznie budową domów jednorodzinnych.

Firmy budujące domy pod klucz
Najczęściej spotykane są firmy budujące domy pod klucz. Zajmują się one pracami, które zaczynają się już od fundamentów, a kończą na tynkowaniu ścian i wykroczeniach związanych z elewacją. Często można spotkać również firmy, które zajmują się wyłącznie budową domu w stanie surowym, jest to związane z tym, że takie zlecenie jest o wiele krótsze i nie przywiązuje do siebie inwestora i wykonawcy na długi okres.