Balustrada betonowa – co musisz o niej wiedzieć?

Balustrada betonowa to chętnie wybierany sposób zabezpieczenia tarasów, balkonów i schodów. Oprócz ciekawego wyglądu, nawiązującego do klasycyzmu, mogą poszczycić się trwałością i odpornością na warunki atmosferyczne.

Fantazyjne betonowe balustrady balkonowe

Wiele osób kojarzy betonowe balustrady balkonowe z ciężkimi płytami montowanymi na balkonach w blokach mieszkalnych. Tego typu rozwiązania stosowane były bardzo często jeszcze 20 lat temu. Obecnie tego typu balustrady uważane są za ciężkie i niepraktyczne, ponieważ zacieniają cały balkon. Zamiast nich pojawiają się tralki betonowe do balustrad, które nadają lekkości i elegancki. Ogromnym atutem tego typu rozwiązań jest ogromny wybór kształtów i zdobień. Dzięki temu zabezpieczenie schodów i balkonów staje się ozdobą całego budynku i współgra z jego otoczeniem.

Przybliżony koszt wykonania balustrady betonowej

Betonowe balustrady balkonowe ceny, takie zapytania najczęściej pojawiają się w wyszukiwarkach. Wiele osób, którym podoba się klasyczny charakter tego typu balustrad, uważa, że są one zbyt drogie. Betonowa balustrada na balkon, choć wydawać się może droga, to w perspektywie kilkudziesięciu lat jest warta inwestycji. Balustrady wykonane z betonu są bardzo trwałe i niewymagające częstych ingerencji. Inaczej jest w przypadku drewnianych balustrad które, choć tańsze to okazują się o wiele bardziej problematyczne. Drewno wystawione na warunki atmosferyczne potrzebuje regularnej konserwacji. W przypadku balustrad betonowych konieczne jest wykonanie odpowiedniego odprowadzenia wody, a balustrada na długo pozostanie w stanie świetności.